عکاسی غذا برای تبلیغات رستوران و کافه

اشتباه بزرگ در عکاسی غذا برای تبلیغات رستوران و کافه

در گذشته عکاسی غذا فقط جهت استفاده در منو، بیلبورد های تبلیغاتی، تراکت ها و مجلات تبلیغاتی به کار گرفته می شد که چندان هم اهمیتی به آن داده نمی شد.

اما در این سال ها قواعد بازی تغییر کرده است. اینستاگرام و اپلیکیشن هایی همچون فوراسکوئر، اسنپ فود و … به بسترهایی بسیار تاثیر گذار در جهت افزایش فروش رستوران ها و کافه ها تبدیل شده اند، عکاسی غذا (عکس هایی که شما و مشتریانتان از غذا هایتان در این سرویس های اینترنتی به اشتراک می گذارید) از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است.

اگر حس می‌کنید غذاهای رستورانتان برای عکاسی تبلیغاتی جذابیت کافی را ندارد، می‌بایست تغییراتی در ظاهر آن ها اعمال شود، این تغییرات را صرفاً برای عکاسی اعمال نکنید.

تغییرات می‌بایست دائمی باشد؛ به ۲ دلیل بزرگ:

 

۱. مردم انتظار دارند غذاهایی که در تصاویر تبلیغاتی شما دیده اند، با همان شکل و همان جزئیات برایشان سرو شود. اگر خلاف این انتظار باشد بعد از اینکه با ظاهر متفاوت و ضعیف تری نسبت به عکس های تبلیغاتی شما مواجه می‌شوند، حس نارضایتی و عدم اعتماد در آنها ایجاد خواهد شد.

این امر منجر به  انتشار نظرات منفی بصورت دهان به دهان و از آن بدتر در شبکه های اجتماعی خواهد شد که نتیجه ای بجز کاهش فروش شما در بلند مدت را نخواهد داشت. (البته شاید یک فروش خوب مقطعی بدست آورید.)

 

۲. زمانی که خودتان حس می کنید غذاهایتان جذابیت کافی برای عکاسی ندارد، قطعاً مشتریانتان این مورد را بیشتر از شما حس خواهند کرد!

در نتیجه شانس این را نخواهید داشت که عکس غذا یشان را در اینستاگرام با دوستانش به اشتراک بگذارند. این امر موجب عدم شکل گیری بازاریابی دهان به دهان و عدم کمک به افزایش فروش شما خواهد شد.

 

اگر قصد عکاسی غذا و عکاسی از محیط رستوران یا کافه تان را دارید، می تونید با آژانس تبلیغاتی راما از طریق شماره تلفن زیر در تماس باشید:

☎ تلفن تماس: ۰۹۱۲۰۱۲۵۲۷۱

📝 نویسنده: آراد آقاخانی

 


☑ ٣۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش فروش، با راهکارهای خلاق آژانس تبلیغاتی راما.

۴ دیدگاه
 • رضوانی
  پاسخ
  ارسال شده در۰۱:۱۱,۱۳۹۷/۰۸/۰۹

  متاسفانه اولین بار تو تبلیغات اینستاگرامی این اشتباه رو مرتکب شدیم با خیلی از مشتریایی که اومده بودن به مشکل خوردیم. مرسی

 • Jafari nezhad
  پاسخ
  ارسال شده در۱۸:۲۱,۱۳۹۷/۰۸/۱۶

  عکاس هاي غذا خیلي اذیت میکنن. کارو دیر تحویل میدنو سمبل میکنن به امید همکاري با شما برای منو آیندمون

 • عسکری رستوران ریرا در مشهد
  پاسخ
  ارسال شده در۱۹:۲۶,۱۳۹۷/۱۱/۰۴

  من بعد افتتاح رستوران خیلی دوست دارم برای عکاسی غذا و تبلیغات رستوران با شما همکاری کنم. شهرستان هم همکاری می کنید؟

 • ali
  پاسخ
  ارسال شده در۰۱:۰۸,۱۳۹۸/۰۱/۲۰

  آقااا آراد کارت درسته

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت